docieplenia, ocieplenia budynków - BOLIX

MAPA STRONY | NEWSLETTER | KARIERA W BOLIX | BOLIX NA WESOŁO | BOLIX SPOŁECZNIE

Aktualności

NOWOŚĆ: FUGA BOLIX FULLCOLOR

 

Jednoskładnikowa fuga akrylowa BOLIX FullColor – barwne rozwiązanie w kuchni, łazience, na elewacji... i nie tylko.

BOLIX FullColor to gotowa do użycia, jednoskładnikowa akrylowa masa  dostępna z mieszalników BOLIX. Służy do spoinowania okładzin ceramicznych (glazury, terakoty, gresu) i mozaiki szklanej na ścianach i podłogach wewnątrz budynków (również w pomieszczeniach narażonych na czasowe zawilgocenie takich, jak: kuchnie i łazienki) oraz na na powierzchniach pionowych na zewnątrz budynków. Wysoka elastyczność spoiny pozwala również na zastosowanie jej na powierzchniach narażonych na odkształcenia. Fuga BOLIX FullColor zalecana jest na podłoża z ogrzewaniem podłogowym, z płyt drewnopochodnych oraz płyt gipsowo kartonowych, a także na elewacje. Oprócz najszerszej na rynku palety dostępnych kolorów (300), spoina jest odporna na mikroorganizmy oraz posiada efekt „perlenia” zabezpieczający strukturę spoiny przed wnikaniem  wody i nadający fudze wydłużoną trwałość i świeżość.
Korzystając z dwóch baz na dowolnym mieszalniku BOLIX w kraju, możemy uzyskać spoinę w bardzo szerokiej palecie barw. Zamiast zalegania kilkudziesięciu kolorów w magazynach przechowywane są bazy, które barwi się w wybranym kolorze. Uzyskujemy w ten sposób od ręki szybciej rotujący, świeży i gotowy do użycia produkt.

Fuga BOLIX FullColor produkowana jest na bazie wodnych dyspersji, nie zawiera cementu, co oznacza, że oferowana jest jako gotowa do użycia masa. Przyspiesza to znacznie prace, ale również eliminuje częsty błąd wykonawczy, czyli dozowanie niewłaściwej ilości wody, powodujący powstanie pęknięć i przebarwień. Do tego fuga nie powoduje pylenia drażniącego drogi oddechowe, nie jest również podatna na powstawanie wykwitów, co jest szczególnie uciążliwe w przypadku ciemnych kolorów spoin wykonanych fugą cementową.

Dane techniczne:

- temperatura stosowania: od +5°C do +25°C
- temperatura podłoża: od +5°C do +25°C
- szerokość spoiny: 1 - 10 mm
- spoinowanie: > 48 h od położenia płytek
- ruch pieszy: > 48 h
- pełne obciążenie: > 7 dni
- kolor: zgodny z  paletą BOLIX KOLOR SPEKTRUM 300+
- zużycie: w zależności od rozmiaru fug i płytek: 0,2 - 1,0 kg/m2

Więcej tutaj.